• Študentské voľby 2022
          • 9. 11. 2022
          • V rámci zapojenia sa do celoslovenskej akcie: Študentské voľby 2022 si vyskúšali účasť na simulovaných župných a komunálnych voľbách aj naši študenti. Predmetová komisia pripravila volebnú miestnosť, odškrtala prítomnosť občanov, voliči vyjadrili svoj hlas a výsledky sa odoslali.

A ako by v župných a komunálnych voľbách volili stredoškoláci si môžete pozrieť tu:

• Exkurzia v laboratóriách AgroBioTech
        • Hosťovanie na diskusii ôsmakov
          • 26. 10. 2022
          • Klimatická zmena a globálne otepľovanie sú súčasnými a aktuálnymi témami každej generácie.

Naši ôsmaci sa zaoberajú touto témou na hodinách chémie a biológie, ktorých súčasťou je aj diskusia. Aby to nezastalo len na nich, ako hostí si prizvali našich prvákov, ktorí sa na hodinách slovenčiny venujú práve téme o diskusiách a argumentoch. Spoločne tak vytvorili zaujímavú a prínosnú diskusiu nielen pre nich, ale aj pre vyučujúcich. Všetci sa svojich úloh zhostili s nadšením a držali sa ich počas celej diskusie. Zostavili tím konšpirátorov a tím ľudí zastávajúcich fakty. Na začiatku nechýbalo uvedenie do problematiky, vysvetlenie princípov a pravidiel diskusie a v závere reflexia a spätná väzba od tímu pozorovateľov.
            Pre žiakov z oboch tried to bol veľký zážitok, pri ktorom sa navzájom veľa naučili.

• Návšteva SND
          • 26. 10. 2022
          • Naši študenti navštívili predstavenie Veselé paničky windsorské v SND a určite to nebola ich posledná návšteva!

Okrem parádnych hereckých výkonov mali možnosť pred predstavením zažiť aj dramaturgický úvod.

• Nový rok, noví felixáci
          • 26. 10. 2022
          • V novom školskom roku sme medzi nami privítali aj nových študentov - prvákov Gymnázia Felix!

Na spoločnom adaptačnom pobyte oboch tried v obci Jelenec prebehlo nielen vzájomné spoznávanie a budovanie vťahov, ale aj slávnostná imatrikulácia.
            Všetkým felixákom prajeme okrem nových priateľstiev aj veľa krásnych zážitkov a tú najlepšiu prípravu do ďalšieho života

• Felix konferencia pre deviatakov
          • 3. 11. 2022
          • 8. decembra 2022

Pozývame všetkých deviatakov na špeciálnu Felix konferenciu. Máte možnosť zažiť jedinečné podujatie, na ktorom sa budete cítiť ako dospeláci na veľkom podujatí.

Čo je konferencia?

Podujatie, na ktorom sa vymieňajú skúsenosti, nové nápady, máte možnosť stretnúť podobne zmýšľajúcich ľudí.