• Erasmus+  Výstava a prezentácia na Súkromnej základnej škole FELIX Bratislava
          • Erasmus+ Výstava a prezentácia na Súkromnej základnej škole FELIX Bratislava
          • 7. 6. 2022
          • Súkromná základná škola FELIX v spolupráci s Magistrátom Hlavného mesta SR Bratislava organizuje v stredu 29. júna o 14:00 v priestoroch našej školy prezentáciu úspešne realizovaného Erasmus+ projektu “Empathy for Children”, Empatia pre deti. Podujatie bude mať formu výstavy a krátkej prezentácie výsledkov projektu Empatia pre deti, na ktorom sa naša škola podieľala v uplynulých dvoch rokoch. Na stretnutí vystúpi medzinárodne uznávaná pedagogička, psychologička a autorka Iben Sandahl. Výstava je otvoreným podujatím a všetci záujemci sú vítaní.

• Vesmír.Človek.Inteligencia. Exteriér v Goetheho inštitúte
          • 13. 5. 2022
          • Študenti momentálne pracujú na ich väčšom spoločnom projekte, v rámci ktorého navštívili interaktívnu výstavu Goetheho inštitútu Vesmír.Človek.Inteligencia. Formou obrázkov, filmov a výskumných projektov prezentuje výstava veľké záhady ľudstva, úspechy vedeckého myslenia, a nabáda k zamysleniu sa nad vedecky a spoločensky relevantnými témami. Najviac sa zamerali na tému vesmíru a umelej inteligencie. Okrem nových poznatkov pracovali aj na precvičení jazykových zručností z nemeckého jazyka. Na záver slnečného dňa nechýbala ani dobrá a zaslúžená zmrzlina :).

• Návšteva tvorivej dielne Fablab
          • 13. 5. 2022
          • V rámci zamerania sa na technický a kreatívny smer navštívili naši študenti tvorivú dielňu Fablab. Stretli sa v nej s technológiami 21. storočia, akými sú 3D tlačiarne, vinyl cuttery, laserové vyrezávače a programy pre modelovanie vecí od výmyslu sveta. Mnohé z nich si mohli sami vyskúšať a bližšie spoznať prácu s týmito zariadeniami. Zároveň majú príležitosť prísť s vlastným nápadom, ktorý si tam naprogramujú a rovno aj vyrobia. Veríme, že aj táto skúsenosť im rozšíri ich obzory a zručnosti. Tešíme sa na ich nápady!

• Nové logo školy FELIX
          • 19. 4. 2022
          • Felix sa rozrastá - z jednej malej školy na sídlisku sa z nás stala sieť základných škôl v piatich slovenských mestách, gymnázia a centra voľného času. Toto a tiež isté limity pôvodného loga viedli k tomu, že meníme našu vizuálnu identitu.

Zmena loga je náročný proces a budeme teda istý čas v prechodnej fáze, keď už niekde bude logo nové a niekde ešte staré. Čaká nás zmena web stránok, tabulí na fasáde, označovania v priestoroch školy, reklamných predmetov... Je toho dosť a preto sa to nedá urobiť zo dňa na deň. Ale bude to stáť za to.

• Adaptačný pobyt našich gymnazistov
          • 11. 4. 2022
          • Naši gymnazisti začali školský rok na adaptačnom pobyte v Lošonci. Hrajú futbal, bedminton, veľa sa rozprávajú, pýtajú a rozmýšľajú, spoznávajú okolie ale hlavne seba. Podľa ich triednej učiteľky Maťky, sú to vraj tí najlepší gymnazisti na svete. Prajeme im, aby im táto pozitívna energia, súdržnosť a chuť po spoznávaní vydržala počas celého štúdia.

• Gymnazisti zažili aj ochutnávku zo smeru technického
          • 2. 5. 2022
          • Našich študentov čakala umelá inteligencia, aplikovaná informatika a mechatronika. Ocitli sa v dielni, v ktorej mohli vidieť rôzne moderné technológie, napr. 3D tlačiareň. Naučili sa, čo všetko sa ukrýva pod slovom mechatronika. Na príkladoch z reálneho sveta (pandémia, cukrovka, segway, auto) si ukázali fungovanie a riadenie systémov z technického sveta.