• Silvia Novotná

• 29.01.2024 16:19
          • Silvia Novotná, študentka PhD. na Fakulte matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského, kde sa okrem štúdia Teórie vyučovania fyziky venuje aj úzkej spolupráci s ďalšími didaktikmi fyziky či matematiky. Podieľajú sa na inovácií kurikula a tvorbe učebníc pre stredné aj základné školy.
          •

Na Gymnáziu Felix vyučuje dva predmety: matematiku a fyziku. Matematiku vedie Hejného metódou, kedy žiak objavuje vedomosti sám na základe vlastných skúseností. Fyziku vyučuje podobným princípom, t.j. žiakom nie sú predkladané hotové vedomosti a fakty. Žiaci na hodinách objavujú fyzikálne zákonitosti sami, kedy učiteľ len predkladá nápovedy, pochybnosti a otázky. Využíva aj rôzne digitálne technológie ako senzory či systém Coach.